1. Мета:
    1. розширити знання про особливості усного спілкування у професійному мовленні комунікатора;
    2. визначити способи впливу на людей під час безпосереднього усного професійного мовлення;
    3. продовжити роботу над формуванням комунікативної компетентності, збагачуванням словникового запасу;
    4. виокремити вимоги до стратегії поведінки під час ділової бесіди;
    5. з’ясувати вимоги щодо організації та проведення заходів: ділова нарада, прийом відвідувачів, співбесіда з роботодавцем.
    6. поглибити знання студентів парадигмою мовних формул, що використовуються у стандартних етикетних ситуаціях;
    7. розвивати навички самостійної роботи над навчальним матеріалом, усне й писемне мовлення, кмітливість, увагу, творчу активність;
    8. виховувати любов до обраної професії.
  2. Тип заняття:
    1. семінарське заняття
  3. Хід заняття
    1. І.Організація навчальної діяльності.
      1. Вправа „Подаруй мені усмішку”
    2. ІІ. Перевірка знань. Актуалізація опорних знань.
      1. 1. Тестовий контроль „Лінгвістика тексту”
      2. 2. Презентація опорної схеми „Мовні обов’язки громадян”.
      3. 3. Заслуховування повідомлення „Орфоепічні та акцентуаційні норми сучасної української мови”
    3. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
      1. Епіграф заняття Fit faricando faber – майстром стає людина завдяки практиці
    4. ІV. Оголошення, представлення теми, мети та очікуваних результатів
      1. 1. Цілевизначення та планування
    5. V. Дискусійне обговорення проблемних питань (захист проектів).
      1. 1. Особливості усного спілкування.
        1. Способи впливу на людей під час безпосереднього спілкування.
      2. 2. Індивідуальні та колективні форми фахового спілкування.
      3. 3. Функції та види бесід.
        1. Стратегії поведінки під час ділової бесіди.
      4. 4. Індивідуальний інтонаційний стиль.
        1. Мовний етикет.
      5. 5. Вимоги щодо організації та проведення заходів:
        1.  прийом відвідувачів
        2.  співбесіда з роботодавцем.
      6. 6. Етикет телефонної розмови.
    6. VІ. Закріплення знань
      1. 1. Ділова гра (ситуативні завдання)
      2. 2. Поради Дейла Карнегі
    7. VІІІ. Завдання для самостійної роботи «Вибери сам»
      1. 1. Створити блок-схему
      2. 2. Записати телефонну розмову.
    8. VІІ. Підбиття підсумків (рефлексія), оцінювання результатів
      1. 1. Відкритий мікрофон
      2. 2. Рефлексія. Mentimetr.